Maszyny Stolarskie

Jak pozbyć się wszechobecnego pyłu w zakładzie stolarskim?

 

Na każdym etapie obróbki powstają mikro odpady, które później unoszą się w powietrzu. Mogą być to wióry z drewna lub opiłki z metalu. Niestety stwarzają one duże zagrożenie dla osób pracujących wewnątrz takiego pomieszczenia.

Zdrowiej bez pyłu

Przede wszystkim liczy się zdrowie osób pracujących w naszym zakładzie, pracownicy nie powinni wdychać pyłu, ponieważ może on negatywnie wpływać na funkcjonowanie układu oddechowego i wywołać pylicę.

Bezpieczeństwo w zakładzie stolarskim

Dużym zagrożeniem jest również pożar, który kiedy jest za dużo pyłu bardzo łatwo się rozprzestrzenia oraz często dochodzi do samozapłonu. Istnieje również ryzyko wybuchu nagromadzonego pyłu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnego odciągu do trocin, dzięki któremu w powietrzu nie będą unosić się drobinki pyłu. Wybór odciągów jest naprawdę bardzo duży, można znaleźć odciągi kilkukomorowe, które są stosowane w fabrykach. Najbardziej popularnymi odciągami to odciągi workowe lub pojemnikowe.

Odciąg do trocin – najlepsze rozwiązanie na pył

Odciąg do trocin, czy pochłaniacz jest niezbędny w każdej stolarni. Zakład stolarski musi zapewnić swoim pracownikom bezpieczną pracę, dlatego nie może pozwolić sobie na unoszący się w powietrzu pył, który zagraża życiu i zdrowiu otoczenia. Odciągi i odpylacze do trocin producenta Winter Holztechnik to sprawdzony, profesjonalny sprzęt, który przyda się na duże linie produkcyjne, jak i do małych stolarni.

Pył, który jest odpadem podczas obróbki drewna może również uszkodzić maszyny, zapychając je. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest rozmontowanie jej, wyczyszczenie i złożenie od nowa. Co zajmuje bardzo dużo czasu, a jak wiemy w produkcji każda minuta jest na wagę złota.

Co powinien mieć dobry odciąg do trocin?

Odciąg do trocin powinien mieć dużo mocy ssącej i powinien być dostosowany do wielkości zakładu stolarskiego. Odciągi zaczynają się na jedno workowych do cztero workowych. W ofercie zaufanego producenta Winter Holztechnik można znaleźć również odpylacze do trocin, które różnią się od odciągów przede wszystkim swoją budową. Odpylacze mają bardziej skomplikowaną, zasłoniętą budowę, natomiast odciągi najprostszą, wszystko też w nich widać. W odpylaczach opróżnia się plastikowe, wielorazowe pudełka, które są wypełnione pyłem. Odpylacze mają również większą moc niż odciągi. Dlatego jeżeli zależy nam na sprzęcie jak najwyższej jakości, przy zachowaniu optymalnej ceny. Polecamy producenta Winter Holztechnik, który od 25 lat na rynku oferuje profesjonalny sprzęt do zakładów stolarskich i stolarni.

Maszyny Winter

Co ciekawe po zakupie maszyn Winter Holztechnik oferuje pomoc w ich uruchomieniu. Na specjalne życzenie klientów przyjeżdża specjalista, który pierwszy raz uruchamia maszyny i pokazuje jak powinno się z nią obchodzić. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową.