Maszyny Stolarskie

Maszyna CNC – czy będzie przydatna także w twojej firmie?

Być może nadal wydaje ci się, że maszyny CNC stanowią pewnego rodzaju nowinki techniczne. Nic bardziej mylnego! Czasy, kiedy maszyny CNC dopiero pojawiały się na rynku dawno minęły, a obecnie są one niemal niezbędnym elementem wyposażenia wielu przedsiębiorstw branży drzewnej. Jeżeli chcesz prowadzić profesjonalną firmę, która myśli o stałym rozwoju – zakup nowoczesnego sprzętu i wdrażanie nowinek technologicznych jest niemal konieczne. Jeżeli firma choć na chwilę stanie w miejscu, powoli będzie stawała się przestarzała, a to prosta droga do braku efektywności. Nieefektywna praca nie przynosi dobrych rezultatów – a tego przecież nie chcemy. Maszyny CNC wciąż zyskują na (i tak sporej) popularności, dlatego chcemy przedstawić ci zalety jej stosowania. Wyróżnia się ona zaskakującą szybkością pracy, a także precyzją obróbki materiałów. Maszyny CNC wykorzystuje się w wielu różnych branżach i wśród wielu materiałów – na przykład w branży motoryzacyjnej. Będą również doskonale nadawały się do produkcji różnego rodzaju detali.

Producent maszyn CNC

Jeden dzień pracy na dobrej maszynie może przynieść dokładnie te same efekty, jak całotygodniowa praca na maszynie konwencjonalnej – to zdanie, jakie wygłosił producent maszyn do obróbki drewna. Dzięki dużej dokładności produkcji, możemy także doprowadzić do ograniczenia strat wykorzystywanego materiału. Dzięki mniejszemu zużyciu materiałów, a także ograniczeniu ingerencji osób fizycznych, czyli pracowników, w działanie maszyny – możemy liczyć się z solidnymi zyskami. Czy wiesz, że inwestując w sprzęt, możesz znacznie ograniczyć liczbę pracowników, a co za tym idzie koszty osobowe? To sposób na naprawdę spore oszczędności. Pamiętaj, że nie mamy tu na myśli zwalnianie swoich podwładnych, ale jedynie przeniesienie ich na stanowiska, które wymagają ich pracy.

WINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX BASIC- ECO WINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX BASIC- ECO

Zakup takiego urządzenia, jak maszyna CNC z pewnością należy do jednej z większych inwestycji w funkcjonowanie firmy. W związku z tym pojawia się pytanie – lepiej zakupić nowy sprzęt, czy wydać mniej na maszynę używaną? Nie chcemy zniechęcać się do zakupu używanego sprzętu, jednak musimy przyznać, że wiąże się to z pewnym ryzykiem, które może odbić się na funkcjonowaniu naszej firmy. Cena używanej maszyny CNC będzie z pewnością niższa niż cena maszyny nowej, jednak nie wiesz nigdy przez jaki czas była ona eksploatowana, a także czy posiada jakieś wady czy usterki. Takie sprawy wychodzą dopiero po czasie. Inwestując w nowe urządzenie do obróbki drewna, możemy liczyć na pełen serwis i obsługę gwarancyjną ze strony producenta. Wybór należy jednak do Ciebie!

WINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX-ATC 1325 DELUXE WINTER centrum obróbcze CNC ROUTERMAX-ATC 1325 DELUXE